Reklam SMSlerini Nasıl Engelleriz....

Reklam SMSlerini Nasıl Engelleriz....

 Sürekli hiç alakanız olmaya yerlerden sms alıyorsunuz, buda sizin zamanınızı sinirinizi bozuyor, peki istenmeyen reklam smsleri nasıl    engelleriz..

 2 şekilde yapabiliriz, birincisi kişisel çözüm , diğeri ise sizin gibi duyarlı bir kaç kişinin de etkisi ile genel  çözüm olacaktır.
 1. MESAJIN Sonunda ki kod ile engelleme....
     yapmanız gereken sadece mesajın sonunda bahsedilen kelimeyi yazıp verilen numaraya göndermek.

Yeni SMS oluşturalım.  SNET RET yazıyoruz. gönder diyoruz numara olarak ta 7889 yazıyoruz. artık bu firmadan size mesaj gelmez.
Alttaki Bharfi ile başlayan(B778) 4 haneli kod  gönderen operatörün kodu. Türkcell , Türktelefom ,ÖZTEK vb Operaötlerin kodudur.  

İptal kodu(SNET RET) bu firmaların veritabanında kayıtlı olduğundan birebir aynısının yazılması gerekir. Yoksa boşuna sms göndermiş olursunuz.  Ayrıca bu gönderilen smsler ücretsizdir.
2. yol İse daha kapsamlıdır.. aşırı rahatsızlık veren durumlarda ve aldatma kandırma, hakaret suçniteliğinde olduğunu düşündüğünüz durumlarda tüketici hakları giriş adresinden giriş yaparak
bu 4 haneli kodu , SMS BAŞLIĞINI (SMS GÖNDERİCİ KISMINDA YAZAN İSİM) ve mesaj içeriğni ekran görüntüsü alarak gönderdiğiniz, bu art niyetli sms ile ilgili hesap askıya alınır , ne sizi nede bir başkasını rahatsız edemez.
ayrıca sizden birebir sms  izni alınmamışsa , maddi cezada uygulanır. bu cezalar şikayet sayısı ve tekrar sayısına göre  çok ciddi rakamlara ulaşır.  Çok Caydırıcı rakamlardır.
DİĞER BLOG / DUYURU